• Ana Sayfa
 • /
 • Blog
 • /
 • Kendinizi Düşük Hissettiğinizde Kendinize Nasıl Nazik Olabilirsiniz?
Kendinizi Düşük Hissettiğinizde Kendinize Nasıl Nazik Olabilirsiniz?

Kendinizi Düşük Hissettiğinizde Kendinize Nasıl Nazik Olabilirsiniz?


Boş bir günde bile kendinize karşı nasıl nazik olabileceğinize dair bu ipuçlarına göz atın. Ted Talks'a göre, kendine şefkat düzeyi daha yüksek olan insanlar zamanla daha motive, daha az tembel ve daha başarılı olma eğilimindedir. İşte kendinize karşı daha iyi davranmak için gününüze biraz zaman ayırmanın bazı basit yolları.
 1. KENDİNİZ İÇİN BİRAZ ZAMAN AYIRIN
  Sevdiğiniz bir şeyi yapmak için günün bir saatinde zaman ayırdığınızdan emin olun. Bu ister bir enstrüman çalmak, karalamak, okumak veya video oyunları oynamak olsun, kendinize zaman ayırdığınızdan emin olmak, düşük günlerde bile doğru boşluğa girmenize yardımcı olacaktır.
 2. KENDİNİZLE ARKADAŞ GİBİ KONUŞUN >br/> Ne zaman kendinize düşseniz, kendinizle bir arkadaş gibi konuşmayı unutmayın. Arkadaşına aptal olduklarını söyler misin? Hayır. Öyleyse, kendinize bu şekilde davranmayın, kendi arkadaşınız olun ve olumlu onaylar kullanın.
 3. BODUNUZA BAKIN
  Tam bir Bridget Jones'a gitmek ve kendinizi moralinizi kaybettiğinizde dondurmaya gitmek kolay olabilir ve evet bazen bu sizi çok daha iyi hissettirir, bu yüzden devam edin ve arada bir kendinizi şımartın! Bununla birlikte, vücudunuza özen ve şefkatle davranmak, tam bir gece uykusu çekmek, her gün meyve ve sebze yemek ve mümkünse biraz egzersiz yapmak anlamına gelir.
 4. KENDİNİZİ YOK ETMEYİN
  Bütün dondurmayı aldın mı? Her neyse, sorun değil. Bu sabah koşuya çıkmayı başaramadınız mı? Sorun değil, yarın gidebilirsiniz. Bu tür şeyler için kendinizi azarlarken yakalanmayın, sadece devam edin ve gerekirse küçük değişiklikler yapmaya çalışın!
 5. KENDİNİZE BAKIN
  Kendinizi bir banyo veya yüz maskesi ile şımartın veya yatıştırılmış hissetmek için ne yapmak isterseniz onu yapın. Stresinizi bırakın ve kendinize gerçekten rahatlamak için zaman verin.
 6. KENDİNİZE YATIRIM YAPIN
  Beyninizi geliştirmenin ve meşgul tutmanın bir yolu olarak yeni bir beceri öğrenin veya eskisini uygulayın.
 7. GÜLME
  Evet gerçekten. Komik bir klibi veya bir komedi dizisinin bir bölümünü izleyin, komik bir kitap veya çizgi roman okuyun veya sizi güldürecek bir podcast dinleyin. Bazı endorfin salgılamanın mükemmel bir yolu.

Yeni nesil öğrenci platformu Uniscount'la üniversite öğrencileri için hayat artık çok daha kolay!

Sosyal Medyada Biz

Sosyal medyada Uniscountu takip ederek yeni gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

© Uniscount | Tüm Hakları Saklıdır